عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ :
بازدید : 510
نویسنده : علی محمدزاده

نقشه برداری با پهپاد هوایی خدمات معدن طراحی توپوگرافی و فتوگرامتری قیمت آن

مزایای فناوری پهپاد
نقشه برداری از زمین با پهپاد داده های هوایی را با حسگرهای رو به پایین ثبت می کند. از این سنسورها می توان برای عکاسی از زمین چندین بار از زوایای مختلف استفاده کرد. پهپادها به دلیل توانایی آنها در گرفتن داده ها از بالا و ارائه انواع مختلف نقشه ها، با موفقیت در نقشه برداری زمین ادغام شده اند.

سایر مزایای استفاده از پهپادها برای نقشه برداری زمینی عبارتند از:

1. کاهش زمان و هزینه های میدانی

سایت های بزرگتر ممکن است روزها و گاهی هفته ها طول بکشد تا نقشه برداران زمین اطلاعات را با استفاده از روش های سنتی جمع آوری کنند. جمع آوری همین داده ها از طریق فناوری پهپاد باعث صرفه جویی در زمان می شود. گرفتن داده های توپوگرافی با پهپاد تا پنج برابر سریعتر از روش های زمینی است.

2. اختلالات کمتر

از آنجایی که هواپیماهای بدون سرنشین داده ها را از بالا ضبط می کنند، عملیات در سایت قطع نخواهد شد.

استفاده از پهپاد نیز به نیروی انسانی کمتری نیاز دارد. هنگامی که یک هواپیمای بدون سرنشین برای بررسی زمین دارید، نیازی به قرار دادن چندین متخصص در یک سایت نیست. شما نیازی به بستن بزرگراه ها یا خطوط قطار ندارید. شما می توانید در طول عملیات پروژه با استفاده از یک پهپاد بدون اختلال داده ها را ضبط کنید.

3. داده های دقیق تر و اندازه گیری های دقیق

دوربین‌های پهپاد مجموعه‌ای از عکس‌های با وضوح بالا را در زوایای مختلف می‌گیرند و هزاران نقطه داده دقیق از جمله ارجاع‌های جغرافیایی، نقاط ارتفاعی و رنگ‌ها را ایجاد می‌کنند. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا مدل های سه بعدی یک سایت یا ساختمان را ایجاد کنند. مشتریان می توانند بیشتر از آنچه که یک نظرسنجی سنتی ارائه می دهد، ببینند.

نقشه های ایجاد شده از داده های یک پهپاد را می توان برای استخراج فواصل بسیار دقیق و اندازه گیری های حجمی استفاده کرد. هنگامی که یک پهپاد با زمین نقشه برداری ادغام می شود، داده ها واقعی تر به نظر می رسند. فیلم‌ها و عکس‌های گرفته‌شده از پهپاد منبعی عالی برای مشتریان و عموم مردم در هنگام انجام یک پروژه تجاری جدید است.

4. نقشه مناطق غیر قابل دسترس

نقشه برداری زمین می تواند کار خطرناکی باشد. بررسی های هواپیماهای بدون سرنشین نیاز نقشه برداران برای عبور از زمین های ناشناخته را برطرف می کند. این به جلوگیری از موقعیت‌های پرخطر در مسیریابی مناطقی مانند خطوط راه‌آهن یا زمین‌های سنگی کمک می‌کند.

پهپادها به ویژه در جمع آوری داده ها در مکان های صعب العبور یا نقاط دیدنی غیرقابل دسترس مفید هستند. یک پهپاد تقریباً در هر نقطه ای می تواند پرواز کند و می تواند در شیب های تند و مناطق خشن که برای ابزارهای اندازه گیری سنتی نامناسب نیستند،

نقشه برداری زمین شامل اندازه گیری یک قطعه زمین خاص قبل از شروع پروژه ساخت و ساز است. قبل از اینکه خدمه به میدان بروند، برنامه ریزی و طراحی زیادی انجام می شود. نقشه برداران این اندازه گیری ها را انجام می دهند و داده ها را برای تعیین ویژگی ها و مرزهای یک ملک جمع آوری می کنند.

تقریباً هر پروژه توسعه املاک با بررسی زمین آغاز می شود. نظرسنجی ها اطلاعات مهمی را ارائه می دهند که تصمیم گیری آگاهانه را از برنامه ریزی سایت ساخت و ساز تا طراحی و نگهداری زیرساخت ها و موارد دیگر را امکان پذیر می کند. تجهیزات نقشه برداری با تکنولوژی بالا همراه با ریاضیات زیادی برای ایجاد نقشه ها و اندازه گیری های زمین استفاده می شود.

یکی از تجهیزاتی که برای این منظور استفاده می شود پهپاد یا وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) است. هواپیماهای بدون سرنشین تصویر کامل تری از کار انجام شده ارائه می دهند. با پهپاد می توان بررسی های توپوگرافی با همان کیفیت را با استفاده از روش های سنتی توسعه داد.

کاربردهای اصلی پهپادها در نقشه برداری
نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین نتایج با کیفیتی را به سرعت، سودآور و ایمن ایجاد می کند. آنها می توانند در ارتفاعات پایین تری پرواز کنند که جمع آوری داده ها را دقیق تر، سریع تر و کم هزینه تر می کند، حتی در شرایط جوی نامطلوب مانند پوشش ابر. پهپادها در پروژه های ساختمانی در اطراف ما استفاده می شوند.

نقشه برداری: هواپیماهای بدون سرنشین مدل های سه بعدی با وضوح بالا از مناطق خشکی را تولید می کنند که امکان تولید سریع نقشه های دقیق را فراهم می کند.

مدیریت و توسعه زمین: تصاویر هوایی گرفته شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین بررسی ها را برای مدیریت و برنامه ریزی زمین ساده می کند. جستجوی سایت ، و همچنین طراحی و ساخت جاده‌ها، ساختمان‌ها و تاسیسات همگی از نقشه‌برداری هواپیماهای بدون سرنشین بهره می‌برند.

اندازه‌گیری‌های حجمی انبار: تصاویر پهپادها به اندازه‌گیری حجم کمک می‌کنند. هواپیماهای بدون سرنشین به محاسبه ذخایر در معادن و معادن برای موجودی و نظارت کمک می کنند.

نظارت بر شیب: تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین استخراج اندازه‌گیری شیب را ممکن می‌سازد. دانستن شیب سطح زمین به نظارت و تشخیص تغییرات حرکت زمین کمک می کند. این داده ها می تواند به پیش بینی زمین لغزش ها و جلوگیری از آسیب احتمالی به جاده ها، راه آهن ها و پل ها کمک کند.

برنامه ریزی شهری: توسعه مناطق شهری متراکم مستلزم برنامه ریزی و جمع آوری اطلاعات زمان بر است. با کمک پهپادها، برنامه ریزان شهری می توانند حجم زیادی از داده ها را جمع آوری کنند. تصاویر تولید شده به برنامه ریزان اجازه می دهد تا شرایط محیطی را در سایت های مختلف در منطقه بررسی کنند.

به متخصصان نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین اعتماد کنید
خلبانان پهپاد تجاری دارای مجوز ما در مدیریت فرآیند بررسی هواپیماهای بدون سرنشین مجرب هستند. تیم ما از نقشه برداران حرفه ای ثبت شده زمین، داده ها را تجزیه و تحلیل می کند تا به شما در برنامه ریزی پروژه کمک کند.

 

 شماره تماس جهت استعلام خدمات پهپاد: 09152431220 

 


انجام خدمات نقشه برداری در مشهد و سطح خراسان رضوی با تجهیزات به روز تماس با ما: 09152431220 مهندس محمدزاده

تماس با ما: 09152431220
surveyingmashhad.ir