عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ :
بازدید : 467
نویسنده : علی محمدزاده

تعرفه و قیمت نقشه برداری با پهپاد 

نقشه برداری با پهپاد در معدن چگونه است؟ 

نقشه برداری فتوگرامتری مبتنی بر پهپاد چند روتور برای طراحی جاده

کشورهای توسعه یافته دائماً با هزینه های بالای نگهداری بزرگراه های حمل و نقل قدیمی مواجه هستند. رشد صنعت وسایل نقلیه موتوری و رشد اقتصادی همراه با آن، تقاضا برای بزرگراه های ایمن تر، عملکرد بهتر و تراکم کمتر را ایجاد کرده است [ 1 ]]. رشد تجارت، مؤسسات آموزشی، مسکن و دفاع عمدتاً از بودجه‌های دولتی در گذشته نشأت گرفته است و تأمین مالی بزرگراه‌های عمومی را به چالشی تبدیل کرده است. ویژگی های چند منظوره بزرگراه ها، محیط اقتصادی و پیشرفت در فناوری قیمت گذاری بزرگراه ها به طور مداوم در حال تغییر است. بنابراین، رویکردهای تامین مالی، مدیریت و نگهداری بزرگراه نیز دائما در حال تغییر است. مدیریت ایمنی فرآیندی سیستماتیک است که در تلاش است تا وقوع و شدت تصادفات رانندگی را کاهش دهد. تعامل انسان/ماشین با سیستم‌های ترافیک جاده‌ای ناپایدار است و مدیریت ایمنی بزرگراه را به چالش می‌کشد [ 2 ]. دقت بالای اطلاعات توپوگرافی و اطلاعات ویژگی ها در طراحی خوب تراز جاده بسیار مهم است [ 3]. بسیاری از روش های قبلی برای گرفتن اطلاعات توپوگرافی مانند تصاویر ماهواره ای سرنشین دار، رادار، LiDAR و نقشه برداری زمینی استفاده شده است. فاصله نمونه برداری از زمین (GSD) مهمترین مشخصه ای است که در طراحی جاده باید در نظر گرفته شود. اطلاعات دیگر مانند ارتفاع و موقعیت نیز بر طراحی جاده تأثیر می گذارد.

کارشناس نقشه برداری

محمدزاده : 09152431220 

 

وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) را می توان برای نقشه برداری از فاصله نزدیک استفاده کرد. در کارهای بررسی مهندسی، بررسی مرسوم مستلزم هزینه، نیروی کار و زمان زیادی است. پهپادهای ارزان قیمت در ارائه اطلاعات قابل اعتماد برای بسیاری از کاربردها مانند طراحی جاده بسیار کاربردی هستند. پهپادها می توانند خروجی هایی را ارائه دهند که با دقت نظرسنجی ها و سیاست های مهندسی، به ویژه برای نقشه برداری در مقیاس کوچک، مطابقت دارد. پهپادها نیز یک فناوری رقابتی هستند که مانند سایر فناوری های نقشه برداری پایدار و به سرعت در حال توسعه هستند. این مطالعه به بررسی عملکرد پهپاد مولتی روتور برای طراحی جاده می پردازد. این مطالعه شامل چهار مرحله است که شامل مطالعه مقدماتی، جمع آوری داده ها، پردازش داده ها و تجزیه و تحلیل می باشد. این مطالعه بر روی پهپاد به عنوان ابزاری برای گرفتن داده های زمین از یک ارتفاع خاص تمرکز دارد. تجزیه و تحلیل شامل برنامه ریزی پرواز پهپاد، گرفتن تصویر، و ارزیابی دقت طراحی راه. می توان نتیجه گرفت که می توان از پهپادها برای ارائه داده های طراحی جاده با دقت قابل اعتماد استفاده کرد

ما همه چیز را از برنامه‌ریزی قبل از پرواز، تا جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل تصویر، تا پس از پردازش برای استفاده مورد درخواست شما ارائه می‌کنیم. از طرف دیگر، تنها در صورتی که قصد دارید تصاویر را در نرم افزار خود مانند DroneDeploy یا GlobalMapper پردازش کنید، مشکلی برای گرفتن تصویر نداریم.

 اطلاعات توپوگرافی به ویژه در طراحی راه از نقشه برداری زمین با استفاده از ایستگاه کل به دست می آمد. روش بررسی زمین به زمان زیادی برای تکمیل نقشه برداری به ویژه برای مساحت وسیع نیاز داشت. بنابراین این روش هزینه پروژه و نیروی کار برای تکمیل پروژه را نیز افزایش داد. روش نقشه برداری زمین برای انجام طراحی راه کاملاً متکی بر نیروی انسانی است. بنابراین، طراحی جاده مستعد خطای سیستماتیک انجام شده توسط انسان است. منطقه مواج برای روش نقشه برداری زمین چالشی است، زیرا نیاز به بالا و پایین رفتن انسان و دسترسی به مکان چالش برانگیز دارد. عامل دیگر شرایط آب و هوایی و موضوع مالکیت زمین در طول انجام نقشه برداری زمین است. تراز طولانی جاده ممکن است باعث خطاهای زیادی شود و ممکن است در ادغام داده ها در پایان مشکل داشته باشد [4 ]. روش دیگری که برای گرفتن اطلاعات توپوگرافی استفاده می شود، تشخیص نور و محدوده (LiDAR) است. این روش داده های توپوگرافی دقیقی را برای کاربرد طراحی جاده ارائه می دهد. روش LiDAR می تواند در عرض چند دقیقه منطقه بزرگ را پوشش دهد و داده های دقیق را ارائه دهد. LiDAR همچنین یک حسگر فعال است که قادر به گرفتن اطلاعات در روز یا شب است. با این حال، این روش بسیار گران است که می تواند بر هزینه کل پروژه تأثیر بگذارد.

از تصاویر ماهواره ای نیز می توان برای به دست آوردن اطلاعات توپوگرافی برای برنامه طراحی جاده استفاده کرد. تصاویر ماهواره ای از هزار کیلومتری سطح زمین گرفته شده است [ 5]. این روش می تواند مکان و طبقه بندی اطلاعات توپوگرافی را فراهم کند. این روش نیز به دلیل زمان بازدید مجدد ماهواره در همان مکان، شرایط آب و هوایی که به وضعیت ابری اشاره دارد و وضوح تصاویر ماهواره ای مشکل خاص خود را دارد.

 

 شماره تماس جهت استعلام خدمات پهپاد: 09152431220 

 


انجام خدمات نقشه برداری در مشهد و سطح خراسان رضوی با تجهیزات به روز تماس با ما: 09152431220 مهندس محمدزاده

تماس با ما: 09152431220
surveyingmashhad.ir