عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ :
بازدید : 325
نویسنده : علی محمدزاده

 

نقشه برداری پهپاد هوایی توپوگرافی چرا استفاده می شود؟

شرکت نقشه برداری پهپاد و خدمات آن جهت نقشه با هر مقیاسی جهت طراحی حجم اعملیات ( معدن ) با دقت بالا

نقشه ها و مدل های تولید شده توسط فتوگرامتری برای استفاده توسط متخصصان طراحی و نقشه برداران با اندازه گیری دقیق دنیای اطراف ما ضروری است. صرف نظر از مقیاس پروژه، تطبیق پذیری فتوگرامتری اجازه می دهد تا داده ها به طور دقیق جمع آوری شوند. مهندسان عمران از این فناوری برای سطوح درجه بندی و بازرسی سایت استفاده می کنند، در حالی که مدل سازان دیجیتال از مجموعه داده ها برای مدل سازی مجسمه ها و جزئیات ساختمان استفاده می کنند. در اولین فرود آپولو، از تصاویر ماهواره ای برای تعیین ایمن منطقه فرود روی سطح ماه استفاده شد. توسعه این فناوری ابزارهایی را تولید کرده است که سرعت جمع‌آوری و دقت داده‌ها را بسیار افزایش می‌دهد و به متخصصان کمک می‌کند تا کار خود را سریع‌تر و صحیح‌تر انجام دهند.

 شماره تماس جهت استعلام خدمات پهپاد: 09152431220 

 

فتوگرامتری چیست؟

فتوگرامتری علم استفاده از ریاضیات در عکس ها به منظور استخراج اندازه گیری های سه بعدی دقیق است. کلمه فتوگرامتری ترکیبی از کلمات "عکس" (نور)، "گرم" (رکورد) و "متری" (اندازه گیری) است. روش اصلی برای اولین بار نشان داد تا به عنوان هنرمند شروع به ایجاد نقاشی های واقع گرایانه تر از همه طرف، در 14 هفتم قرن.تاریخ 

در عمل فتوگرامتری دو روش اصلی برای جمع آوری عکس وجود دارد. عکس ها را می توان بر روی سه پایه های سنتی که روی زمین قرار گرفته اند، گرفت. این به عنوان فتوگرامتری زمینی شناخته می شود . با گرفتن چندین عکس روی هم، اشیا را می توان به صورت استریوسکوپی در سه بعدی اندازه گیری کرد. با توسعه فناوری پهپاد، می توان در آسمان نیز عکس گرفت. چسباندن یک دوربین به پایین یک وسیله نقلیه هوایی اجازه می دهد تا تصاویر با وضوح بالا در صدها یا هزاران فوت جمع آوری شود. این روش جمع آوری عکس به عنوان عکسبرداری هوایی شناخته می شود . هر روش می تواند به صورت جداگانه یا مشترک بسته به نیاز پروژه یا کار مورد استفاده قرار گیرد.

فتوگرامتری هوایی عموماً در سایت‌های بزرگ یا دشوار استفاده می‌شود و می‌تواند مناطق بزرگ را به سرعت پوشش دهد در حالی که فتوگرامتری زمینی بیشتر بر روی شی متمرکز است. مقیاس پروژه بهترین متدولوژی را برای مجموعه عکس تعیین می کند.
چه چیزی توسط فتوگرامتری تولید می شود؟

اندازه‌گیری‌های تولید شده توسط این روش می‌تواند برای تولید تصاویر هوایی تصحیح‌شده برای استفاده در نرم‌افزارهای پیش‌نویس مانند اتوکد یا ابرهای نقطه‌ای کاملاً سه‌بعدی برای استفاده در نرم‌افزارهای مدل‌سازی مانند Revit و Cyclone استفاده شود. این مجموعه داده ها و تصاویر به عنوان پایه ای برای شرایط موجود یک شی یا سایت عمل می کنند که در طول فرآیندهای جمع آوری اطلاعات، بررسی و طراحی یک پروژه مورد استفاده قرار می گیرند.

مفهوم اندازه گیری تصاویر به دوران رنسانس برمی گردد. از آنجایی که هنرمندان برای ایجاد رئالیسم در آثار خود تلاش می کردند، آنها متوجه شدند که کاربرد ریاضیات می تواند نقاشی ها را با نمایش دقیق تر موضوع آثارشان بهبود بخشد. این فرمول ها و روش ادامه خواهد داد به تصفیه شده و بهبود یافته تمام راه را تا به اختراع دوربین در اطراف به نوبه خود از 19 هفتم قرن. ترکیب این مفاهیم و دقت عکاسی باعث شد که فتوگرامتری به‌عنوان ابزاری برای اندازه‌گیری بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

 

کارشناس نقشه برداری
محمدزاده : 09152431220 

 

 

 


انجام خدمات نقشه برداری در مشهد و سطح خراسان رضوی با تجهیزات به روز تماس با ما: 09152431220 مهندس محمدزاده

تماس با ما: 09152431220
surveyingmashhad.ir